Aktivitete

10 Events listed

Aktivitete të Caritas Dioqezan Sapa

22 Jan

CARITAS DIOQEZAN SAPA ORGANIZOJ FESTEN E KRISHTLINDJES ME PERSONAT ME AFTËSI NDRYSHE

Në prag të festës së Krishtlindjes, Caritas Dioqezan Sapa zhvilloi festën tradicionale të Krishtlindjes me personat me aftësi ndryshe. Sipas traditës Read More »

Orgnizer:

22 Jan

DARKA E BAMIRËSISË

Në kuadër të kremtimeve të ditës së Caritasit, dhe në prag të Krishtlindjes, Caritas Sapa organizoi Darkën e Bamirësisë, të kthyer tashmë Read More »

Orgnizer:

20 Dec

KONCERTI TRADICIONAL I KRISHTLINDJES ORGANIZUAR NGA CARITAS DIOQEZAN SAPA – 2018

Ndërsa stina e Krishtlindjes na rrethon me gjithë lavdinë e saj, edhe në Dioqezën e Sapës ka filluar të ndizet atmosfera për kremtimet e kësaj Read More »

Orgnizer:

20 Nov

Dita II Botërore e të Varfërve

Ja, ky skamnor e thirri në ndihmë e Zoti e dëgjoi! Në përgjigje të thirrjes së Atit të Shenjtë,  me rastin e Ditës Botërore për të varfërit, Read More »

Orgnizer:

22 Oct

CARITAS SAPA ORGANIZOJ AKTIVITETIN E RADHËS ME PERSONAT AFTËSI NDRYSHE

Caritas Dioqezan Sapa  organizoj takimin e radhës me Personat me Aftësi Ndryshe në Famullin “Zoja Rruzare” në Dajç të Zadrimës, ka qenë vendi Read More »

Orgnizer:

07 Sep

DREKË BAMIRËSIE PËR MIQTË E SHËN NËNË TEREZËS

Sot Kisha Katolike në mbarë botën kujton Shën Terezen e Kalkutës, bijën e popullit shqiptar, motrën e bamirësisë, nënën e të varfërve dhe Read More »

Orgnizer:

25 Jul

IPESHKVI I CREMONËS MONS. ANTONIO NAPOLIONI VIZITON DIOQEZËN E SAPËS

Nga data 20-24 korrik 2018,  Ipeshkvi i Cremonës – Itali, Mons. Antonio Napolioni,bëri një vizitë zyrtare në Dioqezën e Sapës. Ai është pritur Read More »

Orgnizer:

19 Jun

KAMPIONATI DIOQEZAN I FUTBOLLIT

Nën moton, “Sporti instrument i mirë i edukimit”, që prej një jave, Caritas Dioqezan Sapa organizoi kompeticionin e radhës, Kampionatin dioqezan Read More »

Orgnizer:

31 Mar

URIMI I PASHKËVE NGA IMZOT SIMON KULLI IPESHKËVI I SAPËS

“Ngjallje është gjithmonë kur ne besojmë në Zotin” Të dashur besimtarë, meshtarë, rregulltarë dhe rregulltarë të Dioqezës së Sapës, Read More »

Orgnizer:

01 Mar

CARITAS SAPA NË NDIHMË TË FAMILJEVE TË VARFËRA QË JAN TË IZOLUARA NGA DËBORA NË FSHATRAT E THELLA TË DIOQEZËS

Gjatë dimrit por ne mënyrë të veçantë gjatë këtyre ditëve, kryesisht në zonat malore po kalojnë momente të vështira për shkak të kushteve Read More »

Orgnizer: